czwartek, 23 kwietnia 2015

Fidget toys

Fidget toys to zabawki pomagające się skoncentrować. Zazwyczaj ciche lub zupełnie niewydające dźwięków, z powodzeniem mogą być wykorzystywane w klasie szkolnej. Najczęściej są wykonane z gumy lub tworzyw elastycznych, dzięki czemu dzieci mogą je ściskać, zgniatać i rozciągać, ich zadaniem jest zająć ręce..
Ich działanie jest oczywiście znacznie szersze, wszystko za sprawą stymulacji czucia głębokiego, która ma miejsce w trakcie tego typu zabaw. Fidget toys pomagają w terapii dzieci nadwrażliwych dotykowo, są przydatne tym wszystkim dzieciom, które mają potrzebę robić "coś" ze swoimi rączkami, pomagają się wyciszyć i usiedzieć w jednym miejscu, a także pozytywnie wpływają na rozwój motoryki małej. Można je kupić, wykonać samodzielnie lub rozejrzeć się po domu, bo jest w nim wiele przedmiotów, które mogą służyć jako fidget toys. Co takiego? Zwykła klamerka, guma do skakania, rozciągliwy materiał, gumka recepturka lub gumka do majtek, plastelina  oraz wszystkie inne masy plastyczne.
Fidget toys pomagają się zorganizować, przydadzą się w poczekalni, kiedy oczekujemy z dzieckiem na wizytę u stomatologa, okażą się również przydatne w podróży.
Do gotowych fidget toys zaliczamy: piłeczki antystresowe, wszelkiego rodzaju gnioty, gumowe zabawki, zabawki typu "przyssawki", masy plastyczne, gumowe bransoletki, a nawet kostka rubika, która w prawdzie gumowa nie jest, ale daje doskonałe zajęcie na długi, długi czas.

Czy te oczy mogą kłamać?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz