poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Najlepszy kubeczek treningowy

Ten blog ma na celu szerzenie wszystkiego co proste, a jednocześnie najlepsze dla dzieci.
Tym razem coś genialnego i chociaż osobiście uważam, że do nauki picia ze zwykłego kubka, najlepszy jest...zwykły kubek, a mówię to nie tylko jako logopeda i terapeuta, ale również mama dziecka, które nie zna niekapka, a pije dosłownie wszystko z otwartego kubeczka, trzymając go jedną ręką, a umiejętność ta została opanowana na długo przed skończeniem roku.
Są jednak dzieci, którym nie idzie tak łatwo, które potrzebują wsparcia, dla nich właśnie jest kubeczek treningowy Reflo.
Na czym polega genialność tego kubka? Nie ma ustnika jak niekapek, a jednak częściowo nim jest. Dlaczego częściowo? Ponieważ wewnątrz zawiera uszczelką, która zapobiega przed nagłym rozlaniem, oczywiście płyn się z niego wylewa, ale nie tak intensywnie jak z kubka otwartego. Uszczelka dozuje ilość płynu, a zatem to super narzędzie do nauki picia, ponieważ jest to bezpieczniejsze niż picie ze zwykłego kubka. Reflo z góry jest zwykłym kubeczkiem, picie z niego angażuje górną wargę, czego nie obserwujemy w niekapkach typu 360 lub kubkach z ustnikami.
Nagłe, gwałtowne ruchy nie są straszne, ponieważ uszczelka chroni przed rozbryzgiwaniem się płynu. Dlatego sam producent poleca ten kubek również dorosłym, sprawdzi się doskonale w podróży.
Kubki Reflo są przezroczyste, dzięki temu widzimy jaka jest faktyczna ilość płynów. Właściwie to wyglądają jak szklanka, są zatem atrakcyjne dla dzieci, bo wyglądają jak "dorosłe" szklanki; dzięki temu są również odpowiednie dla dorosłych pacjentów neurologicznych, którym możemy zaoferować coś stosownego do ich wieku, a nie sięgać po pomocne infantylne. 
Również picie płynów z kostkami lodu w kobeczku Reflo jest bezpieczne, ponieważ tego rodzaju "elementy" nie wydostają się przez uszczelkę.
Zakupienie kubka reflo to także oszczędność, wielu rodziców po piersi lub butelce, zanim sięgnie po zwykłą szklankę, decyduje się na kolejne niekapki, co generuje koszta oraz wydłuża czas nauki picia.

Czy są jakieś minusy?

Hmmm uszczelka kusi co ciekawsze rączki i korci by ją wyciągnąć, no ale to już wiemy, że dzieci uczą się przez doświadczanie, zatem i na to pozwalamy:)

Kubki Reflo zdobyły w roku 2014 wiele nagród, u nas dopiero się pojawią, cieszymy się, że możemy propagować tak genialne narzędzia terapeutyczne i jako jedni z pierwszych mogliśmy przetestować kubeczek:)
 Od pewnego czasu w naszym Centrum działa 
Szkoła Terapii Karmienia "Od pestki do ogryzka".
 Szkoła powstała we współpracy z Gabinetem Terapii Dziecięcej "Sensuum" z Warszawy.
W imieniu naszym i Sensuum zapraszamy na nasz profil na fb.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz